Aktualności

Podsumowanie Programu Płatnych Staży Wakacyjnych

24 lis 2021

Program Płatnych Staży Wakacyjnych zorganizowany przez ENTE spotkał się w tym roku z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych osób chcących zdobyć wiedzę i doświadczenie. Został skierowany do studentów III, IV i V roku uczelni o profilu informatycznym i elektronicznym. Naszym celem było przyjęcie do zespołu ENTE młodych i zdolnych osób, ze świeżym spojrzeniem, pełnych energii i chętnych do rozwijania swoich umiejętności.

Liczba miejsc była ograniczona. Z około 200 zgłoszeń, które do nas wpłynęły, wybraliśmy kilkunastu najlepszych kandydatów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Współpracę nawiązaliśmy m.in. ze studentami Politechniki Śląskiej, którzy swoje umiejętności mogli doskonalić podczas pracy w Pionie Rozwoju oraz w Pionie Wdrożeń i Serwisu.

Staże rozpoczęły się 5 lipca i trwały do końca września. Wszystkie przyjęte osoby otrzymały niezbędne narzędzia pracy i wzięły udział w szkoleniach wprowadzających. Przydzielono Im również opiekunów, których zadaniem były szkolenia stanowiskowe, czynna pomoc i nadzorowanie prowadzonych działań.  Praca stażystów opierała się na elastycznym grafiku, dzięki czemu mieli oni większą swobodę działania.

Zaoferowaliśmy możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w trakcie realizacji konkretnych zadań i projektów, kontakt z nowoczesnymi technologiami oraz współpracę z doświadczonym zespołem inżynierów. Przyjęte do Programu osoby mogły uczestniczyć w takich zadaniach i projektach, jak:

  • projektowanie urządzeń elektronicznych,
  • tworzenie oprogramowania urządzeń i systemów elektronicznych, w tym tworzenie
    i uruchamianie wersji roboczych projektowanych aplikacji,
  • wsparcie techniczne przy realizacji kompletacji systemów oraz naprawa urządzeń elektronicznych.

Znaczna grupa stażystów została z nami. Nie mogło być inaczej. Wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Idealnie odnaleźli się w naszej organizacji a Ich potencjał wpisał się w strategię spółki.

Podczas stażu nauczyłam się dużo więcej z dziedziny programowania niż na studiach. Trafiłam do zespołu pasjonatów mikrokontrolerów, którzy wprowadzili mnie w tajniki programowania tych układów. Zobaczyłam, w jaki sposób mikrokontrolery znajdują rzeczywiste zastosowanie na przykładzie transportu. W firmie panuje świetna atmosfera, można liczyć na pomoc każdego pracownika, ludzie są dla siebie mili i życzliwi. Firma odpowiada na potrzeby pracowników. Bardzo się cieszę, że mogłam zostać na dłużej, nadal się rozwijać. Praca, jaką włożyłam w naukę została doceniona – podkreśla jedna ze stażystek.

Po  tak udanym Programie Płatnych Staży Wakacyjnych na pewno będziemy go chcieli kontynuować w kolejnych latach. Już teraz zapewniamy, że w nadchodzącym Nowym Roku 2022 uruchomimy jego kolejną edycję. Śledźcie nasze aktualności i bądźcie na bieżąco!