Aktualności

System informacji pasażerskiej AWIA SDIP znów trafił do Kolei Małopolskich

03 lis 2021

Nasz sztandarowy produkt – system informacji pasażerskiej AWIA SDIP po raz kolejny trafił do pojazdów Kolei Małopolskich.

Małopolski przewoźnik w październiku 2020 roku podjął decyzję o modernizacji 5 składów typu 32WE serii EN77. Prace, w wyniku których zmieniło się głównie wnętrze pociągów, zostały zlecone zakładom ZNTK Mińsk Mazowiecki. Wymieniono w nich między innymi system emisji reklam i zliczania pasażerów, a także system monitoringu. Na ich miejsce zainstalowano urządzenia produkcji ENTE, w tym tablice LED i monitory LCD, terminale sterujące, zliczarki, interkomy oraz kamery, gwarantujące następujące funkcjonalności:

  • prezentacja treści dla podróżnych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu – wyświetlanie informacji pasażerskiej (np. numer linii, numer i nazwa pociągu) oraz dowolnych treści multimedialnych (np. reklamy, filmy),
  • zliczanie wsiadających do pojazdu i wysiadających z pojazdu osób, a następnie przekazywanie zebranych informacji przewoźnikowi za pomocą dostarczonej przez ENTE aplikacji,
  • bieżący podgląd obrazu z kamer zainstalowanych w kabinach kierującego pociągiem,
  • szybka komunikacja na drodze pasażer-maszynista, a także między załogą pojazdu.

Jak można zauważyć AWIA SDIP (projektu i produkcji ENTE) jest kompleksowym rozwiązaniem zapewniającym wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do obsługi systemu informacji pasażerskiej. Jego zastosowanie, zwłaszcza dzięki dostępowi do aktualnych i niezbędnych informacji, zwiększa atrakcyjność transportu publicznego. Ten produkt poprawia komfort nie tylko pasażerów, ale i kierującego pojazdem. Przewoźnik także czerpie korzyści płynące z jego wdrożenia – za pomocą AWIA SDIP może racjonalizować procesy związane z zarządzaniem taborem.

Cieszymy się, że zainteresowanie naszym rozwiązaniem stale rośnie i jest ono jednym z kluczowych elementów współczesnego transportu zbiorowego.