Logo Ente

VII Posiedzenie PPTSB

0
0
0
s2sdefault

W dniu 18 kwietnia 2012 r. o godz. 11.00 w sali kinowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, odbyło się coroczne posiedzenie członków Polskiej Platformy Technologicznej Systemów Bezpieczeństwa.
ENTE Sp. z o.o. jest członkiem tej Platformy od marca 2010 roku. Obecnie w Platformie uczestniczą 72 firmy członkowskie. Na posiedzeniu w poczet członków zostały przyjęte kolejne dwie instytucje.
Celem spotkania było m.in. podsumowanie działalności Platformy w ostatnim roku, wymiana doświadczeń związanych z przedsięwzięciami służącymi zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa.
Tematem przewodnim posiedzenia był „Przegląd inicjatyw, projektów, prac – realizowanych przez członków PPTSB, na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa” w zakresie niżej wymienionych obszarów tematycznych:

  • Systemy wczesnego ostrzegania o sytuacjach kryzysowych,
  • Materiały, podzespoły i struktury do systemów bezpieczeństwa,
  • Sensory do systemów monitoringu bezpieczeństwa,
  • Systemy zarządzania bezpieczeństwem,
  • Bezpieczeństwo systemów informacyjnych.
    ENTE Sp. z o.o. aktywnie uczestniczy w realizacji projektu celowego z pierwszego obszaru tematycznego pt.: Badanie Procesu Technologicznego, Optymalizacja Algorytmów Montażu oraz Produkcja Serii Informacyjnej Bezpiecznych Urządzeń dla Sektora Obronności i Bezpieczeństwa Państwa.
    Uczestnicy Posiedzenia zostali zapoznani z informacjami nt. działalności statutowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz planami strategicznymi MON, które przedstawił przedstawiciel Zarządu Planowania Strategicznego P5 Sztabu Generalnego.Ciekawe referaty wygłosili też Dyrektorzy Szkół Wyższych pracujący nad technologiami bezpieczeństwa i obronności a w szczególności: WAT, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Wrocławskiej.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok