Logo Ente

ENTE oraz RAYTHEON podpisały list intencyjny o współpracy

0
0
0
s2sdefault

W dniu 7 października 2014 ENTE i Raytheon podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu systemu antyrakietowego w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, jak również wdrożenia opracowanych wspólnie rozwiązań na rynkach światowych. Firmy określiły obszary współpracy w następujących kategoriach:

 • systemy kontroli i dowodzenia, ich podzespoły oraz integracja,
 • projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych dla systemów radarowych,
 • integracja systemów oraz weryfikacja i prowadzenie testów.

  Współpraca wpłynie na osiągnięcie korzyści biznesowych obu firm oraz wzmocni ich pozycję na światowym rynku zbrojeniowym.

  “Polski przemysł zbrojeniowy potrzebuje silnego i nastawionego na współpracę zagranicznego partnera aby realizować wysokiej klasy rozwiązania dla polskiej armii. Współpraca z firmą Raytheon jest tego przykładem.” – powiedział Prezes ENTE Grzegorz Kamiński po podpisaniu listu intencyjnego.

  Raytheon kontynuuje poszukiwania możliwości współpracy z polskimi podmiotami z sektora przemysłowego, w celu przygotowania do realizacji programu WISŁA. Oferta Raytheon zakłada tworzenie następnej generacji systemu antyrakietowego Patriot z aktywnym udziałem polskiego przemysłu.

  Modułowa budowa systemu Patriot umożliwia jego stały rozwój i modernizację. W chwili obecnej to jedyny sprawdzony w walce system obrony przeciwrakietowej, chroniący USA i alianckie siły zbrojne na świecie. Społeczność 12 krajów, w tym 5 państw członkowskich NATO i przyszłych partnerów systemu Patriot oferuje Polsce wiele korzyści takich jak wzmocnienie systemu obrony, szkolenia, utrzymanie, testy, rozwój logistyki i współdzielenie kosztów.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok